piątek, 14 sierpnia 2015

Podsumowanie czerwiec/Lipiec

Cześć, jak wiecie w czerwcu pracowałem 340h w lipcu 270h a w sierpniu wyjdzie mi tego już jakieś 220h 
zwolniłem się jednej pracy. Pierwszy miesiąc był w porządku ale odbiło się to później na moim organizmie i wolałem nie czekać do momentu kiedy odbije sie na moim zdrowiu Ale pozwoliło mi to odłożyć szybko niezłą sumkę :))) Poczułem się na tyle finansowo zabezpieczony ze wyprowadziłem się z domu rodzinnego, dość spontanicznie i po dużych kosztach (centrum), aczkolwiek z drugiej strony oszczędzam na komunikacji miejskiej bo pracę mam dosłownie 500m od mieszkania. 

Konto oszczędnościowe 5015 zł  (Oprocentowanie 1% w ING )

BOŚ Bank proponuje ciekawą ofertę kont oszczędnościowych 4%, muszę się poważnie zastanowić nad zmianą konto w najbliższym tygodniu, ma ktoś? jakieś haczyki? ja nic nie zauważyłem

Czemu dalej mam wszystko na koncie oszczędnościowym?!!!! 
Indeks SP500 jest w momencie szczytowym, za drogo czuje ze zacznie lecieć powoli w dół
Planuje zakup drobnej ilości srebra w przyszłym miesiącu, czuje ze srebro odbije. Ale nie mam zamiaru kupować więcej niż za 5% całości kapitału. 

Zainwestowałem też troszkę w edukacje i kupiłem 2 książki o finansach "Najbogatszy człowiek w babilonie"
oraz "inteligentny inwestor" Benjamina Grahama puki co przeczytałem pierwszą i zaczynam drugą :))) postaram się zrobić z nich jakieś streszczenie bądź notatki jeżeli znajdą się zainteresowani.

2 komentarze:

  1. Gratuluję oszczędności i przejścia na swoje.
    Mnie udało się to częściowo.
    Fajny blog prowadzisz i dołączy do listy mich obserwowanych.

    OdpowiedzUsuń
  2. 4 procent, 5 procent w skali roku.. szkoda że teraz nie widać takich ofert. Teraz banki mogą zaproponować co najwyżej połowę tego.

    OdpowiedzUsuń