sobota, 29 listopada 2014

Jak pomnożyć 1000 zł

 

Czy Tysiąc Złotych Wystarcza Na Zaczęcie Sensownej Inwestycji? Jak Zainwestować 1000 Zł Żeby Jak Najlepiej Je Pomnożyć?

       Cześć, zastanawiam się ostatnio jak pomnożyć 1000 zł. Które inwestycje pozwolą sensownie zainwestować nawet tak małą kwotę pieniędzy? Wbrew pozorom już nawet tysiąc złotych daje dużo możliwości. Bo spokojnie można umieścić go na: koncie oszczędnościowym, lokacie bankowej, funduszach akcji i obligacji a nawet akcjach złota czy grając na giełdzie. Ale niestety poza 2 ostatnimi metodami cała reszta proponuje raczej mizerne efekty. Szczególnie przy tegorocznym obniżeniu stup procentowych. Złoto i giełdę postawimy pod lupę jednak kiedy indziej. Chce Ci dzisiaj dać 5 nietypowych pomysłów jak pomnożyć 1000 zł przez alternatywne rodzaje inwestycji i handel na małą skalę.

    1. Inwestycja W Alkohole
Temat ostatnimi czasy na czasie, tyle o ile niektórzy mogli tu i ówdzie usłyszeć o inwestowaniu w wino, to o inwestowaniu w whiskey słyszałeś pewnie mniej. A temat jest w tym roku naprawdę gorący, nawet w Polsce. Głównie za sprawą takich sprzedaży jak ta z tamtego roku Whiskey Macallan z seri fine & rare rocznik 1961 została sprzedana za około 740 funtów co dało wzrost około 700% na przestrzeni 5 lat. Wow? Ale czy nie jest to zwyczajnie szum medialny zrobiony z okazji jeden na milion? Niestety życie uczy że jest. W każdym razie jeżeli jesteś pasjonatem alkoholi i znasz się na tym co pijesz może faktycznie będzie warto zainwestować w whiskey i wina. Kończąc akapit chciałbym Ci obiecać grudniowy obszerny artykuł o inwestycji w alkohole.

   2. Inwestycja W Stare Meble.
Pisałem o tym ostatnio przy okazji artykułu  "Inwestowanie W Antyki" . Okazuje się że komody, szafy, stoliki, fotele, biurka, biblioteczki, kredensy itd. To świetne inwestycje. Niestety tysiąc złotych daje małe pole manewru w tej dziedzinie, dużo więcej możliwości można by wykorzystać mając 5-10 tyś PLN. Zacząć jednak mimo wszystko można już nawet z tysiącem. Ostatnio w rozmowie z mamą słyszałem że kiedyś sprzedawcy mebli jeździli po mniejszych miejscowościach i wsiach i "wymieniali" ludziom stare meble na nowe. |W skrócie brali antyki i dawali w zamian gówno z pleksy a chłopi byli zadowoleni bo stara przestawała ujadać na graty w salonie hehe.

  3. Inwestycja W Auta.
Osobiście totalnie na samochodach się nie znam i uważam je za wielkie pożeracze pieniędzy, mam natomiast kolegę który zawsze na wymianie swoich samochodów zarabiał. Czasem było to ledwie 100zł a innym nawet kilka tysięcy. Co jednak nie zmienia mojego zdania o tym ze samochód jest bardzo drogim i luksusowym środkiem komunikacji. Ale skoro większość ludzi i tak jeździ. To proponuje pamiętać o tym że da się zarobić a nie zawsze dodatkowo tracić na wymianie auta. wystarczy jedynie poświecić troszkę więcej czasu na szukanie dobrej oferty i dobre targowanie. I zacząć od razu próbę sprzedaży świeżo po zakupie. Ten kto ma czas zawsze może sobie pozwolić sprzedać drożej i to tyczy się wszystkiego. Ale to było bardziej apropo handlu niż inwestycji więc nie zapominajmy o starych autach, klasykach, zabytkach do odrestaurowania na których korzyść działa czas. 

  4. Handel Elektroniką
Jak już jesteśmy przy drobnym handlu to przedstawie przy okazji :D teoretycznie chyba najgłupszy rodzaj inwestycji typu handel, chociaż sprowadzając jakiś nowy dobry komputer z zagranicy jako pośrednik pewnie można zarobić sporo. Handel używana elektroniką. haha wiem K.R.E.T.Y.N.I.Z.M piszę o tym dlatego że naszła mnie już jakiś czas temu ochota na spełnienie swojego małego pragnienia, chodzi o zagranie w grę "Fight night round 3" na Ps3 lub X-boxie360. Sprawa polega na kupnie używanej konsoli i tej gry oczywiście też używanej :D A później sprzedaniu zestawu jak już się nacieszę po paru miesiącach, z możliwie jak największym zyskiem. O ile uda się zarobić między 50-100 zł będę w niebo wzięty. Bo to byłoby i tak o wiele więcej niż można zarobić na lokacie przy podobnym wkładzie przez ROK.

  5. Internetowe Pożyczki Społecznościowe 
"Pożyczki społecznościowe (ang. social lending) – polegają na zawieraniu transakcji pożyczek bezpośrednio pomiędzy osobami fizycznymi poprzez serwisy internetowe, bez pośrednictwa tradycyjnych instytucji finansowych"

A teraz do konkretów, ile jest więc do zarobienia i gdzie? Co? Jak? do zarobienia jest z reguły od kilku aż do 12% w skali roku. W Polsce zajmują się tym wszystkim dwie firmy które znalazłem Lendico i Kokos.pl
Jakie jest ryzyko? słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat kokosa i jeżeli dobiera się wiarygodnych pożyczkobiorców podobno niema najmniejszych problemów, a raty są spłacane co miesiąc. Ale ryzyko zawsze jakieś jest, chociażby minimalne. 

Dodatkowe dodam od siebie ze wziąłem udział w programie partnerskim kokos.pl prawdopodobnie wezmę też udział w programie Lendico kiedy dowiem się o nim czegoś więcej. 

Zobacz także podobny artykuł : "Jak zainwestować 1000 zł" 


Jeżeli masz swoje pomysły jak zainwestować 1000 zł zachęcam do pisania komentarzy
Podziel się twoim zdaniem, dziękuje.

3 komentarze:

  1. Taką kwotę z pewnością można zainwestować w siebie i rozwój własnej wiedzy ;) Polecam wybrać się na szkolenie w dowolnym temacie, być może kurs czegoś czego jeszcze nigdy się nie robiło pozwoli rozwinąć nowe umiejętności. W perspektywie całego życia taka inwestycja może okazać się bardzo korzystna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z jednej strony ja poleciłabym pożyczki społecznościowe i inwestycje w taki serwis jak Kokos, z drugiej strony wiem że choć to inwestycja mogąca dać największy zysk to jedna z najbardziej ryzykownych. Ale to jest jeszcze taka kwota z którą można zaryzykować a jeśli już się zdecydujemy to warto wybrać taką ofertę przy której zachodzi najmniejsze prawdopodobieństwo nie spłacania rat pożyczki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Osobiście z pożyczkami społecznościowymi nie mam żadnego doświadczenia (Jedynie jako pożyczkobiorca korzystałem z chwilówek online od Credy.pl). Moim zdaniem interesujący za to jest handel elektroniką oraz samochodami. Mam znajomych, którzy prowadząc jednoosobowe działalności naprawdę nieźle na tym zarabiają.

    OdpowiedzUsuń