wtorek, 21 października 2014

Na czym zarobiłbym 142% przez 4 lata


Cześć, jako że po 2 latach nie inwestowania zaczynam powoli znowu o tym myśleć, po przejrzeniu wszystkich opcji moje oczy powędrowały znowu na giełdę (GPW) na początek może małe sprostowanie co się stało z wcześniej zainwestowanymi oszczędnościami? 

Czyżby przepadły panie super inwestorze? ;D 
Nie, nie, zainwestowałem ponad 8000 PLN w swoją edukacje i poszedłem na studia, filologia Angielska jak się okazało nie przyniosła takich zwrotów jakie w tym czasie mogła przynieść mi giełda, kiedy wczoraj ponownie po 2-3 latach nie zaglądania wszedłem na swoje konto na stockwatch.pl  i zobaczyłem moją listę obserwowanych spółek żałowałem że je kiedyś sprzedałem. Sam CD projekt przyniósłby mi do dziś 444% zysku na przestrzeni 4lat kto mógłby wiedzieć, co nie ;) była to moja główna akcja której zawsze miałem najwięcej ale reszta też trzymała się dobrze, nawet spółka która zaprezentowała najgorsze wyniki (BORYSZEW)w okresie tych 4 lat przyniosła ponad 31% co daje około 7,75% rocznie. Czyli znacznie więcej niż jakakolwiek lokata. Ale jako ze mój portfel był dywersyfikowany pomiędzy 6 spółek czyli
CHEMOS, VISTULA, SYNTHOS, BORYSZEW, MONNARI, CDPROJECT łącznie przez 4 lata po uśrednieniu zarobiłbym 142% co daje zwrot rzędu  35,5% rocznie.

Nie wyobrażam sobie żeby jakakolwiek inna inwestycja niż giełda była wstanie przynieść takie zyski. Prawda, miałem nosa i trochę szczęścia, no i bardzo istotnym faktem jest to ze 4 lata temu wstrzeliłem się niemal idealnie w początek Hossy. Na dziś dzień sytuacja na giełdzie nie jest tak przejrzysta. A ja nie mam jeszcze dość środków żeby móc inwestować tak jak kiedyś. Więc puki co postanawiam założyć giełdowe konto demo, i relacjonować moje postępowania. Prawdziwe konto maklerskie zostanie założone w momencie kiedy uzbieram dość dodatkowych oszczędności ponad  mój fundusz awaryjny i poduszkę finansową.

A tym czasem pora na wybór konta DEMO
Do wyboru mamy 2 konta i z obu skorzystamy ;) mam zamiar prowadzić dwa  ponieważ będę prezentował na łamach bloga dwie różne strategie i chce żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Będzie strategia agresywna i bezpieczna.

 http://gragieldowa.pl/
http://www.gpwtrader.pl/

1 komentarz:

  1. Ciekaw jestem jaki zwrot przyniosła nauka angielskiego na filologii? :)

    OdpowiedzUsuń