piątek, 19 września 2014

4 Gatunki Literackie które przynoszą najwiecej zysku

Jak napisać Bestseller? co ludzie najczęściej czytają? Wielu autorów niema zielonego pojęcia jakie są odpowiedzi na te pytania, nie trać na tym tak jak oni.
Nawet w sztuce badania rynku i statystyka są kluczowe, do rzeczy. Okazuję się że książki które można zakwalifikować do jednego określonego gatunku z reguły sprzedają się o wiele lepiej niż te inne konkretnie gatunkowo nie określone dzieła, przy czym 4 gatunki o których dziś wspomnę biją na głowę wszystko inne i zajmują 75% większości list  TOP 100 Bestseller'ów przynosząc średnio zyski 10-20 krotnie większe niż inne tytuły. Niekwestionowanym zwycięzcą jest gatunek Romansów ( w tym erotyki) który w roku 2013 przyniósł 1,44 biliona $ na całym świecie totalnie deklasując rywali przynosząc dwukrotnie większe zyski niż kolejny za nim gatunek Kryminałów 728,2 miliony $ zajmujące trzecie miejsce książki fantasy zarobiły ogółem 590,2 miliona $ oraz plasujący się na 4 miejscu gatunek Horroru który przyniósł zyski sięgające 79,6 miliona $ warta wspomnienia jest też rosnąca popularność książek Religijno-duchowych która osobiście totalnie mnie zszokowała, Alternatywą dla powieści jest jeszcze kolejny prężnie rozwijający się gatunek czyli wszelkiego rodzaju poradniki.
Co wybrać pisanie powieści czy poradnika?
Jeżeli czujesz się na siłach podjęcia napisania powieści i masz "dobre, lekkie pióro"  nie zastanawiaj się dłużej i zabierz się za pisanie romansu,erotyku,kryminału albo fantasy ewentualnie horroru. Natomiast jeśli nigdy nie pisałeś/as  opowiadań radzę pierw poćwiczyć a w między czasie sprawdzić się na rynku
e-poradników które również przynoszą pokaźne dochody.
Jaki Poradnik najlepiej napisać?
Taki na temat którego się znasz i uważasz się za specjalistę, wielu ludzi piszę ze możesz napisać e-poradnik na jakikolwiek temat, sugerując żeby wybrać jedynie popularny problem na który ludzie szukają odpowiedzi lub porad, a później tylko przeszukać samemu internet w poszukiwaniu wiedzy lub zlecić to komuś innemu i Voilà, gotowe. Nic bardziej mylnego, taki produkt będzie jedynie nic nie wartym bublem którego nikt nikomu nie poleci. Pisz o czymś na czym znasz się co najmniej dobrze, może być to związane z twoim zawodem, wykształceniem lub życiową pasją w każdej dziedzinie znajdzie się potencjalny kupiec, oczywiście branża odchudzania będzie o wiele popularniejsza niż naprawa Fiata Panda ale jeśli jesteś grubasem złotą rączką który od 10 lat należy do klubu posiadaczy Fiata Panda twoje szanse na sukces wydają się być większe w branży motoryzacji niż odchudzania.
Jak napisać książkę

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza